Rolety zewnętrzne

ROLETA ZEWNĘTRZNA ST2000® z moskitierą

Domowe zacisze bez owadów i zanieczyszczeń.

Funkcjonalna i estetyczna roleta zewnętrzna ST2000® w skrzynce ściętej pod kątem 45 stopni to najczęściej stosowany i najbardziej uniwersalny oraz ekonomiczny system rolet. Wersja z moskitierą skutecznie chroni przed dostawaniem się do pomieszczeń owadów, a także wszelkiego rodzaju pyłków, liści i zanieczyszczeń nie ograniczając przy tym dostępu do wnętrza powietrza oraz światła dziennego. Montowana głównie na istniejących oknach lub elewacjach w trzech wersjach

Sposoby montażu rolet

TYP MONTAŻU A

Cała roleta montowana jest na elewacji budynku, po zamontowaniu okna. Napęd (taśma lub linka) wyprowadzone są tyłem skrzynki, następnie poprzez otwór w ścianie do wnętrza pomieszczenia

TYP MONTAŻU B

Cała roleta przykręcana jest na ramę okienną. Wyjście napędu (linki) prowadzone jest przez ramę okienną. Do wnęki okiennej należy wkładać skrzynkę rolety z nałożonymi prowadnicami

TYP MONTAŻU C

Roleta montowana jest we wnękę okienną odwróconą. Ważne aby pomiędzy roletą a oknem było miejsce na otwarcie klapy rewizyjnej. Należy pamiętać, że pancerz także jest odwrócony (od zewnątrz widzimy jego tył)

Sposoby montażu rolet

ROLETY NADSTAWNEA

Rolety nadstawne, nazywane też nasadkowymi lub nakładanymi montuje się wyłącznie na etapie budowy obiektu lub wymiany stolarki okiennej podczas modernizacji obiektów już istniejących. System rolet nadstawnych charakteryzuje bezpośrednie nasadzenie skrzynki rolety na ramie okiennej za pomocą właściwego profilu adaptacyjnego. Do zewnętrznej części ramy okiennej przykręcane są prowadnice, dopiero później cały zestaw montowany jest we wnęce okiennej. Skrzynka rolety w efekcie końcowym jest niewidoczna, a roleta wydaje się być częścią okna.

ROLETA NADSTAWNA MX1200®

to system rolet dedykowany do okien typu renowacyjnego i monoblock. Specyficzna budowa skrzynki z klapą rewizyjną od czoła pozwala na montaż rolety na ramy okienne od 60 do 180 mm. Użyte do produkcji rolety tworzywo PCV odporne na promieniowanie słoneczne zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia przebarwień. Zaokrąglona dolna krawędź klapy rewizyjnej oraz możliwość zastosowania zaślepek pokrywy i boków skrzynki w znaczący sposób podnoszą estetykę wykonania. Obsługa zarówno ręczna przy pomocy taśmy jak i elektryczna przy pomocy przełącznika lub pilota.

ROLETA NADSTAWNA TL1000®

to system, który można zastosować w nowo budowanych jak i modernizowanych obiektach. Zamontowana od spodu skrzynki pokrywa rewizyjna umożliwia zabudowanie skrzynki rolety także od wewnątrz mieszkania bez obawy o dostęp serwisowy do rolety. Można je montować do okien których max. grubość ramy okiennej nie przekracza 95 mm. Obsługa zarówno ręczna przy pomocy taśmy jak i elektryczna przy pomocy przełącznika lub pilota. Rolety TL1000 nie występują w wersji z moskitierą.

ROLETA NADSTAWNA CC1000®

podstawowy system rolet nadokiennych, montowany do okien, których max. grubość ramy okiennej nie przekracza 95 mm. Pokrywę rewizyjną instaluje się od czoła skrzynki. Obsługa zarówno ręczna przy pomocy taśmy jak i elektryczna przy pomocy przełącznika lub pilota. Nie występują w wersji z moskitierą.

ROLETA NADSTAWNA TP1000K®

(dostępna także w wersji z moskitierą)

to system który można zamontować na szerokie ramy okienne nawet do 188 mm (z poszerzeniem do 250 mm). Stosując element poszerzający zwiększamy głębokość skrzynki o 31 mm lub 62 mm. System ten posiada możliwość wykonania klapy rewizyjnej od dołu (przy zabudowie skrzynki od strony wewnętrznej) lub od czoła (przy montażu na szerokiej ramie okiennej). Obsługa zarówno ręczna przy pomocy taśmy jak i elektryczna przy pomocy przełącznika lub pilota. Wersja z moskitierą skutecznie chroni przed dostawaniem się do pomieszczeń owadów, a także wszelkiego rodzaju pyłków, liści i zanieczyszczeń nie ograniczając przy tym dostępu do wnętrza powietrza oraz światła dziennego.

SZEROKA GAMA OKLEIN ODPOWIADAJĄCĄ NAJNOWSZYM TRENDOM

* – Termin realizacji do 15 dni roboczych.

UWAGA – przedstawione powyżej próbki kolorystyczne mogą w pewnym stopniu odbiegać od kolorystyki rzeczywistej. Kolorystyka pancerzy nie jest w 100% odzwierciedleniem kolorów oklein.

tosowane przez nas profile charakteryzują się bardzo dobrą trwałością zabarwienia i wysoką wytrzymałością na ścieranie. Wykonane z blachy walcowanej, lakierowane proszkowo, wypełniony bezfreonową pianką poliuretanową zapewniają doskonałą izolację akustyczną i termiczną Są odporne na działanie czynników atmosferycznych należą także do produktów ekologicznie czystych.

Profile aluminiowe PA-39, PA-45 oraz PA-52 dostępne w wersji bez perforacji oraz z perforacją w szerokiej gamie kolorystycznej

Profil PVC-37 dostępny w wersji z perforacją

Nasze oddziały

Oddział Radomsko:

ul. Księdza Kościowa 22
97-500 Radomsko

e-mail: radomsko@tadosfirek.pl

☎ 44/685-05-05
667-500-238

Oddział Częstochowa:

ul. Krótka 29/31
42-200 Częstochowa

e-mail: czestochowa@tadosfirek.pl

☎ 34/366-99-33
515-228-679

✆ Infolinia

Radomsko +48  44/685-05-05
Częstochowa +48  34/366-99-33

Godziny pracy:

poniedziałek-piątek : 8.00 - 17.00
sobota : 9.00 - 13.00